Lavoba Tıkanıklığı Açma

lavabo tıkanıklığı açma

Çamaşır ve bulaşık makinesi giderlerindeki atıklardan, saçlardan, kireçten ve daha da birçok farklı maddeden dolayı tıkanan lavabolar kısa sürede giderden atık suyun taşmasına yol açar. Yağlar, kimyasal atıklar, kireç gibi maddelerin gideri tıkamasıyla birlikte atık suyun içindeki mikroplarda hızla artar.

kimyasal ile lavabo açma

Lavabo Nasıl Açılır?

İnsan sağlığını tehdit eden pek çok hastalık riskinin ortaya çıkmasına yol açan bu probleme “garantili” çözüm sunan Tam Tesisat, makul fiyatlı lavabo tıkanıklığı açma hizmetleriyle 7/24 hizmetinizde. Uzman ekiplerle ve en yeni teknolojinin kullanıldığı ekipmanlarla İstanbul genelinde verdiğimiz lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerimiz, her tipteki tıkanıklık problemine kesin çözüm sunmaktadır.

Uzmanlığımıza ve teknik yeterliliğimize sonuna kadar güvenmekte, bu güvenimiz de yalnızca boş sözlerle ifade etmek yerine sunduğumuz tüm lavabo tıkanıklığı açma hizmetlerimize garanti vermekteyiz. Memnuniyetinizi maksimum düzeyde sağlamak için hafta içi sonu fark etmeden yılın 365 günü çalışan firmamız, ilkel yöntemler yerine modern teknolojinin tüm imkanlarından yararlanarak lavabo tıkanıklıklarını açmaktadır. Hiçbir yerin kırılmasına, döşeme ve fayans tamiri için gereksiz harcamalar yapmanıza gerek kalmadan lavabolardaki tıkanıklığı açan ekiplerimiz, kameralı görüntüleme sistemleri ve robot cihazlar kullanmaktadır.

lavabo gideri açma

Özel görüntüleme sistemleriyle tıkanıklığın tam yerini belirleyen profesyonel ekiplerimiz, bu sayede ayrıca lavabonun tıkanmasına sebep olan maddeleri de belirleyebilmekte ve çözüm için bu doğrultuda farklı teknikler kullanabilmektedir. Bazı lavabo tıkanıklıklarında özel kimyasallar kullanarak, gidere zarar vermeden ve “her yeri kırıp dökmeden” sorunun üstesinden gelinirken bazen de yeni nesil robotlardan faydalanmaktayız. Tam Tesisat ekipleri her zaman tıkanıklığın kesin bir şekilde açıldığından emin olmakta ve sizler için hem en zahmetsiz hem garantili hem de en ekonomik açma yöntemini kullanmaya çalışmaktadır.

Firmamız İstanbul’un bütün ilçelerinde siz değerli müşterilerinin ihtiyaçlarına garantili çözümlerle yanıt vermeye çalışmakta, hizmetlerinin her zaman bütçeniz için de en avantajlı seçenek olması için ekstra gayret göstermektedir. Lavabo açma hizmetlerimizden biran önce faydalanmak, diğer hizmetlerimizle ilgili bilgi edinmek veya fiyat teklifi almak için telefon veya sitemiz üzerinden bize 7/24 ulaşabilirsiniz.

Kırmadan Ve Dökmeden Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Yaşam alanlarında temizlik ve sağlık desek lavabolar akla gelen önemli seçenekler arasında yer alacaktır. Kimse bu çok önemli unsurun tıkanmasını ve işlevselliğini kaybetmesini istemez. Lavabo tıkanıklığı sizi çok üzmesin. firmamız sayesinde kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda en modern hizmeti alabilirsiniz. Bu esnada eviniz tertemiz kalacaktır.

Lavabo Tıkanıklığı Sorununa Kalıcı Çözüm Yolları Nelerdir?

Ev veya diğer kapalı yaşam mekânlarında hayat kaliteniz hijyen ile bağlantılıdır. Mutfak, tuvalet ve banyoda kullanılan lavabolar ise evinizin temiz ve sağlıklı kalmasına önemli destek verir. Lavabo tıkanıklığı bir anda oluşsa bile özellikle gider içinde zamanla oluşan birikintiler, bir noktadan sonra tıkanmaya neden olur.
Lavaboda olan tıkanıklıkları siz de hemen görebilirsiniz. Lavabodan su gitmiyor ise ya da lavabodan su yavaş gidiyor ise bu durun bir tıkanıklığın göstergesidir. Kullanıcıların bu tıkanıklıktan sorulu olması muhtemeldir. Zamanla atılan atıklar birikir ve bir noktadan sonra tıkanmaya neden olur. Özellikle mutfak lavabolarının tıkanma sebebi organik ve yağ atıkları olarak görülmektedir.

Lavabo Tıkanıklığını Nasıl Açarım ( Su Gitmiyor İse Çözümü Nedir? )

Lavabo tıkandı nasıl açarım? Diyorsanız önce tesisatın yapısı hakkında fikir sahibi olmalısınız. Lavabo tıkanıklığı bazen pompa kullanma veya basınçlı su uygulama ile açılabilir. Sadece birkaç dakika içinde bu denemeyi yapabilirsiniz.
Lavabo tıkanıklığı sorununda esnek ve uzun bir tel kullanabilirsiniz. Bu telin ucunu kanca şeklinde kullanırsanız daha iyi sonuç alabilirsiniz bu teli nerede kullanırım diyorsanız Pimaş ve sifon borusunun bağlı bulunduğu noktada boruyu açıp bu bölümden deneme yapabilirsiniz. Yine de şunu söylemeliyiz ki bu uygulamaların olumlu sonuç vermesi oldukça düşük bir ihtimaldir.


Bu yaptığınız uygulamalarda tıkanıklık açılmadı ise o zaman devreye profesyonel desteği girer. Firmamız ekibi konusunda uzman olup lavabo tıkanıklığı açma konusunda en gelişmiş teknolojiyi kullanmaktadır.
Hayatınıza sorunsuz devam etmek istiyorsanız yaşam alanlarının altyapısının sağlam olması gerekir. Altyapı sağlam olsa bile çoğunlukla kullanıcı kaynaklı tıkanıklıklar başınızı ağrıtabilir. Bu tür tıkanmalar içinde en çok rastlananlardan biri de lavabo tıkanıklığıdır. Bu gibi bir durumla karşılaşırsanız kendi gayretinizle ya da uzman desteği ile sorunu çözebilirsiniz.

Lavabo tıkanıklığı farklı sebeplerden olabilir. Bu gibi bir hizmetin fiyatlandırmasını yapabilmek adına uzmanların önce arızayı görmesi ve fiyatlandırmayı buna göre yapması doğru olandır.

Lavabo Tıkanıklık Açma Fiyatları


Tıkanıklığı hangi katta olduğunu bulmak ve tıkanıklığı bir önceki evinde taşma oluyor mu önce bu konuya bakmak gerekir. Herhangi bir taşma yoksa sadece kullanım esnasında su gitmiyorsa sorunun çözümü daha basit olabilir. Tıkanıklık açma robotu kullanılırken tıkanıklığı açma konusunda bu yeterli olmayabilir. Bu sistemi kullandıktan sonra uzmanlar kamera ile gerekli kontrolü yapıp tesisatın tam olarak açılıp açılmadığını görmelidirler. Gerekli kontrol yapılmazsa çözümün kalıcı değil geçici olması mümkün olabilir.


Lavabo Tıkanıklık Açma Fiyatları Neye Göre Belirlenmektedir

Ülkemizdeki binaların çoğu eskidir ve gider tesisatında pik malzeme kullanılmıştır. Tesisatın borusu pik, betonarme logar ya da plastik boru olabilir bu farklılıklar fiyatlara yansımaktadır. Tıkanıklığın bulunduğu nokta yine fiyatlandırma üzerinde etkili olabilir bodrumda ya da üst katlarda oluşan tıkanıklığı açmak aynı değildir. Dolayısı ile bu durum fiyatlara farklı yansımaktadır. Lavabo tıkanıklık açma fiyatları uzmanların yaptığı gözlem ve değerlendirme ile belirlenir.

Lavabo Tıkanıklığı Açma Fiyatı Konusunda Rakam Veren Firma Ve Sitelere İtibar Etmeyin


Sorumluluk sahibi olan firmalar arızanın gerçek değerini ortaya koyar ve bu işin hakkı olan rakamı sizden talep eder. Sorunu görmeden lavabo tıkanıklığı açma fiyatı veren bir firmanın amacı farklı olabilir.

Bazı firmalar bu konuda çok ekonomik rakamlar telaffuz edebilir. Esasen bu fiyatlar afakidir ve gerçeği yansıtmamaktadır. Sorunu bilmeden fiyat vermenin çok yanıltıcı bir uygulama olduğunu belirtmek gerekir.
firmamız ekibi doğru tespit, doğru tamir ve uygun fiyat anlayışı ile yanınızda olacaktır.

Kameralı Cihazlar Ve Robot İle Lavabo Nasıl Açılır?

Lavabo tıkanıklığı açma konusunda doğru fiyat verebilmek için bu işin teknolojisine ve donanımına sahip olmak gerekir. Kamera ve robot teknolojisinde en gelişmiş imkânlara sahip olan firmamız sorunu en kısa zamanda tespit edip uzman bir çalışma ile giderecektir. Fiyat verme konusunda yine donanımlı bir firmanın vermiş olduğu rakamlara itibar etmek gerekir.


Firmamızın bu konuda sizden talep ettiği lavabo tıkanıklık açma fiyatı 150 TL den başlar ve tıkanıklığın durumuna göre değişkenlik gösterir. Tıkanıklığın boyutu ne olursa olsun firmamız her zaman müşterisini düşünür ve fiyatları makul seviyede tutmak için gayret gösterir.
Lavabo tıkanıklığı açmak için kimyasalları kesinlikle kullanmayın. Bu tür kimyasalların çalışma prensibinde yüksek ısı ve çözücü etki bulunmaktadır. Bu bahsettiğimiz etkiler ise gider borularının büzüşmesine veya farklı şekilde zarar görmesine neden olabilir. Unutmayın ki tesisat altyapısı size çok uzun yıllar gerekli olacaktır. Borularda oluşacak delik ve benzer sorunlar maliyet artışına neden olabilir.

Kırmadan Lavabo Tıkanıklığı Açma Hizmeti

Sektörde 15 yılı geçkin çalışan ve sürekli kendini yenileyen firmamız kırmadan lavabo tıkanıklığı açma konusunda gelişmiş kameralı sistem ve yine en gelişmiş robot teknolojisi kullanmaktadır. Kamera görüntüleri ile boru içi görüntülerine bakılır ve tıkanıklık tespit edilir. Daha sonrasında devreye giren robotlu sistem tıkanıklığı açar ve tesisat tekrardan verimli bir şekilde kullanılır. Kameralı lavabo tıkanıklığı açma hizmetinde uzman ekipler ve en ileri teknoloji kullanımı çok önemlidir.

Kırmadan kameralı lavabo tıkanıklığı açma hizmeti şu şekilde gerçekleşir.
. Uzman ekip yardımı alıp servisin gelmesini ve çalışmaya başlamasını beklersiniz.
. Protesisat ekipleri gerekli arıza kaydını oluşturur ve lavabo altındaki sifonu sökerek işe başlar.
. Sifon aracılığı ile Pimaş borusuna kameralı sistem uzatılır ve boru içi görüntü alınıp kontrol edilir.
. Tıkanıklık tespit edilirse robot cihaz kullanımı ile tıkanıklığa sebep olan cisim ve unsur çıkarılır.
. Robot cihazın yayı sayesinde tıkanıklığa sebep olan unsurların parçalanması mümkün olur ve tıkanıklığın açılması çok hızlı bir şekilde gerçekleşir.
. Kameralı tıkanıklık açma sisteminde kamera tekrar buru içine itilir ve varsa başka sorunlar aynı yöntemle bertaraf edilir.
. Robotla lavabo tıkanıklığı işlemi başarı ile gerçekleştirilir ve insanlar kırmadan dökmeden verilen bu hizmetten istifade eder.
. Çok gelişmiş elektronik cihazlar sayesinde tıkanıklık tespiti yapılıp kırmadan lavabo tıkanıklığı açma hizmeti gerçekleşir. Protesisat farkı ile gerçekleşen bu hizmet piyasada bulunan en ekonomik ve kaliteli hizmettir.
. Arıza tespiti ile başlayan süreçte lavabo borusunun eğimi kontrol edilir ve boru takılırken gerekli eğim verilir. İşlem tamamlandıktan sonra garantili ve ekonomik bir hizmetten faydalanmış olursunuz.

Mutfak Lavabosu Tıkanıklığı Nasıl Açılır?

Mutfakta kullanılan lavabolarda gider borusu tıkanıklığı daha yoğun bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bulaşıklar üzerinde bulunan yağ ve katı atıklar burada çok fazla tıkanmaya sebep olabilir. Yağ ve diğer atıkların oluşturduğu katmanlar zaman içinde sertleşip tıkanmaya neden olur.

Basınçlı Su İle Lavabo Nasıl Açılır?

Basınçlı su ile lavabo açma hizmeti verebilmek için iyi bir altyapıya sahip olmak gerekir. Mutfak lavabosunda yağ tabakaları zamanla sertleşir ve kireç etkisi yaratır. Bu hizmet için yeterli donanıma sahip olan ekibimiz, kısa zamanda sorunu çözüp size yardımcı olacaktır.
Kanalizasyon ve evinizin bağlantısı olan lavabo boruları atıkların kanalizasyona taşınmasını sağlar. Zaman içinde Pimaş duvarlarını tutunan ve biriken unsurlar tıkanmaya sebep olabilmektedir. Çok geniş yapıya sahip olan bu tesisat yine de tıkanmalarla karşı karşıya kalır.


Gider tesisatı döşenirken eğim hesaplamaları kusursuz olmalı akıntının devamlı olması için tesisat döşeme esnasında bu konuya dikkat etmek gerekir. Gider boruları yeterli eğime sahip değilse ve çok sık tıkanma yapıyorsa tesisatın sökülmesi ve tekrardan yeterli eğimle döşenmesi gerekir.


Pimaş borularının yağlanma sebebi ile tıkanması söz konusu olabilir. Zamanla bu tarz birikintiler katı bir atığa dönüşebilir. Bu atıklar sebebi ile boru kanalı daralabilir hatta tamamen kapanabilir. Gider borularında tıkanma olduğunda bazen robot cihaz müdahalesi yetersiz olabilir. Bu gibi durumlarda basınçlı temizlik çalışması tercih edilmelidir. ekiplerimiz ve sahip oldukları kaliteli ekipmanlar bu tarz bir temizliğin en uygun şekilde yapılmasına destek verir.

Lavabo Gideri Tıkandı Nasıl Açılır?

Pimaş borularında çok farklı sebeplerden kaynaklanan tıkanıklık sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu tarz sorunlarda tıkanıklık sürekli tekrarlanıyorsa daha kalıcı bir çözüme başvurmak gerekir. Lavabo klozet ve tuvalet tıkanıklıklarında daha geçerli yöntemler firmamız tarafından uygulamaya konmuştur. Kameralı görüntüleme cihazı ile sorun doğru olarak tespit edildiğinde Pimaş yıkama işlemi daha isabetli bir yöntem olacaktır.
Garantili ve kaliteli hizmetin adresi olan firmamız200 bar basınca sahip olan suyu Pimaş içine püskürtür. Yağ, kir ve diğer tıkanıklık unsurları bu uygulama ile sökülüp atılır. Temizlik için bu yöntem kullanılırsa uzunca bir süre bu sorun tekrar etmez. Zaten bu gibi hizmetlerinde 1 yıl garanti veren firmamız kafanızın rahat olmasına yardımcı olacaktır.

Lavabo Gideri Yıkama Yapılmazsa Ne Olur?

Belli bir çap ölçüsüne sahip olan Pimaş boruları, ancak açık kaldığı zaman gider görevi görür. Yağ ve kireç gibi unsurlar zamanla bu çapın daralmasına neden olur. Bu gibi durumlarda Pimaş yıkama işlemi yapılmazsa tıkanıklık açılsa bile tıkanma aralıkları sıklaşır ve tesisattan kötü kokular gelir. Taşma işlemi de bu süreçte çoğalır. Sürekli bu konuda mağdur olmak yerine yüksek basınçlı yıkama işlemi ile kalıcı bir çözüm bulmak çok daha akılcı olacaktır. Kamera kontrolü yapıldığı zaman Pimaş yıkama işleminin gerekliliği ortaya çıkacaktır.

Lavabo İçi Yıkamanın Bir Gereklilik Olduğunu Nasıl Anlarsınız?

Pimaş borularında oluşan tıkanıklıkların farklı sebebi vardır. Yağ atıkları ve kireçlenme gibi sorunlar daha büyük çaba gerektirir. Farklı müdahalelere rağmen sürekli tıkanma, taşma ve kötü koku oluyorsa Pimaş yıkamanın bir gereklilik olduğunu anlarsınız. Robot cihaz kullanımı ile gerekli temizlik işlemi yapılamıyorsa ekibimiz basınçlı su ile Pimaş yıkama işlemi gerçekleştirir ve sorunu çözer.
Pimaş yıkamanın gerekli olduğunu anlamanın en kolay yolu ise kameralı görüntüleme yöntemidir. Karanlık bir ortam olsa bile LED aydınlatma özelliğine sahip olan kameralar tıkanıklığın ana nedenini bulup müdahale konusunda doğru tercih için fikir verecektir.

Lavabo Açıcı İle Pimaş Temizleme İşlemi Ne Kadar Etkili Olur?

Temizlik konusunda kullanılan kimyasalların farklı özellikleri vardır. Bazı kimyasallar çözücü etkiye sahip olurken bu maddelerin fayda vermesi kadar zarar vermesi de mümkündür. Lavabo açıcı olarak kimyasallara yakından bakacak olursak karşımıza çıkan ürün 50 derece sıcaklığa ulaşır ve bu sıcaklığı 15 dakika korur. Sıcaklığın ya da zamanın yeterli olup olmadığı belli değildir. Lavabo açıcının etkili olup olmadığı ise afaki bir durumdur.
Lavabo gider tıkanıklıklarında lavabo açıcı defalarca kez kullanılmasına rağmen kalıcı çözüm oluşturmamıştır. Geçici çözümler ise sorunların tekrar etmesine neden olur. Tam da bu sebepten dolayı kalıcı çözümlere yönelmek söz konusu olacaktır.

Pimaş Açmada Yıkama Tekniği Kesin Sonuç Verir

200 bar basıncı oldukça yüksektir ve Pimaş borusu içinde birikintileri çok kısa sürede çözer. Yağ birikintileri ve zamanla kireç gibi taşlaşmış unsurlar bile bu su basıncına dayanamaz. Kalıcı ve garantili hizmet adresi olan Protesisat burada uyguladığı yöntem ile başarılı sonuç elde eder. Yağ ve kireçleme gibi sorunların yanı sıra, inşaat kalıntıları gibi temizlemesi zor olan unsurlar başarılı bir şekilde temizlenir ve Pimaş boruları çok uzun süre tıkanmaz.

Lavabo Gideri Borusu Nasıl Temizlenir?

Pimaş yıkama çalışması yapmak çok önemli bir hizmettir ve bütün firmalar bu konuda hizmet altyapısına sahip değildir. Tıkalı yerin tespit edilmesi kameralı görüntüleme cihazı gerektirir.Firmamız bu konuda ender bir teknolojiye sahip birkaç firmadan biridir. Ekipman kalitesi çok önemlidir ve firmamız bünyesindeki uzman personelimiz bu donanımı kullanma konusunda çok yeteneklidir. Pimaş yıkamanın gerekli olduğu durumları anlamak için kameralı sistem çok önemli ihtiyaçtır. Tam da bu sebepten dolayı firmamız bu işi hakkı ile yapan firmalar kategorisi içindedir. Kameralı sistemi bulunmayan firmaların bu işin gerekli olup olmadığından haberi bile yoktur.

En İyi Lavabo Tıkanıklığı Açma Teknikleri

Kameralı görüntüleme sistemi tıkanıklık hakkında detaylı bilgi vermektedir. Tıkanıklığa robot sistemi ile müdahale eden uzman elemanlarımız yıkamanın gereklilik olduğunu bu aşamada tespit eder. 200 bar basınca sahip olan tazyikli su ile Pimaş borularının içi tamamen temizlenir ve bu hizmet firmamız garantisi altına alınır.
Yıkama işlemi rögar borusuna kadar devam etmeli ve kalıcı bir sonuç elde edilmelidir. Sonrasında yapılacak kameralı görüntüleme ile yapılan başarılı çalışma tescil edilir.
Ev mutfaklarında olan sorunlardan bahsettik. Yemekhane gibi işletme departmanı olan bölümlerde bu tarz tıkanmalar çok daha sık olur. Elbette bunun sebebi yoğun atıklar olarak görülmelidir. Düzenli olarak her 5 yıl içinde gerekli kontroller ve Pimaş yıkama işlemi yapılmalıdır. Bu şekilde tıkanmaların önüne geçmek mümkün olacaktır.

Basınçlı Su İle Pimaş Açma

Pimaş borularında yağ atıkları ve benzer organik sebepler ön plana çıkıyorsa bu atıkların katılaşması hatta taşlaşması mümkün olabilir. Tesisat ekibi gerekli değerlendirmeyi yapmak için kameralı görüntüleme sistemi kullanır ve kalıcı çözüm için Pimaş yıkama kararı verir.
. Kameralı görüntü sistemi ile Pimaş tıkanıklık sorunu tespit edilir.
. Tıkanıklığı açılması için robot cihaz teknolojisi kullanılır.
. Robot cihaz kullanımı ile biriken suyun tahliye edilmesi mümkün olursa daha net bir görüntü elde edilir.
. Yağ ve benzer atıkların sebep olduğu tıkanıklık daha net bir görüntü ile tespit edilir.
. Bu aşamada tıkanıklık ve açma çalışmaları konusunda ekibimiz size bilgi verir ve rapor sunar.
. Sizin onayınız ile Pimaş yıkama makinesi kurulumu gerçekleşir.
. Basınçlı burunun ucunda bulunan başlığın görevi suyu yüksek basınçlı şekilde püskürtmektir.
. Şebeke suyuna bağlanan kanal yıkama sistemi kanal içine itilir.
. Özenli bir çalışma gerektiren basınçlı su ile Pimaş yıkama işlemi borunun tamamen temizlenmesi için yavaş ve dikkatli bir şekilde uygulanır.
. Yıkama işlemi boru içi tertemiz olana kadar devam eder ve gerekli temizlik sağlanınca işlem tamamlanır.
. Temizlik tamamlandıktan sonra yıkama sistemi toplanır ve tesisat tekrardan yerine takılır.

Kanal yıkamanın faydaları nelerdir?

. Kanal temizliği düzenli olarak yapılırsa herhangi bir tıkanma yaşanmaz.
. Tıkanma yaşanmayan Pimaş borularında taşma veya kötü koku sorunu ortaya çıkmaz.
. En az 5 yılda bir tekrarlanan temizleme çalışmaları atık su tesisatının daha uzun ömürlü olmasına neden olur.
Günümüz piyasasında çok sayıda tesisat firması bu sektörde hizmet vermektedir. Burada ayrıntılı olarak bahsettiğimiz hizmeti her tesisat firması veremez. Kendi altyapı gelişimine önemli derecede yatırım yapmış olan mmm bu alanda kaliteli ve garantili hizmetin adresi olmuştur. Her türlü sorun tespiti, her türlü tamirat ve kapsamlı temizlik konusunda firma olarak her zaman göreve hazır durumdayız.
İstanbul ve bütün ilçelerinde hizmet veren personelimize ulaşmanız halinde en kısa zamanda gelecek ve bu sektörün en gelişmiş hizmetini ekonomik olarak size sunacaktır.


Mutfak lavabosu tıkanıklığı açma hizmetini size en iyi koşullarda verebilmek için yeterli donanıma sahip durumdayız. Kamera görüntüleme, robotla tıkanıklık açma ve basınçlı su temizliği sayesinde firmamızın size sunacağı hizmetler bu sektörün en gelişmiş ve pratik hizmetleri olarak karşınıza çıkacaktır.
Tıkanıklık açma konusunda sektörünün başarılı adresi olan firmamız her zaman size görev vermeye hazırdır. 1 saat gibi kısa bir sürede gelip en gelişmiş yöntemlerle size hizmet veriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

02125020339

 
02125020339  

05348800042

 
05348800042