Petek Temizliği

petek temizliği

Petekleriniz içindeki sıvı akışının daha düzenli hale gelmesini sağlayan petek temizliği hizmetlerimiz, ısınma verimliliği yükselen ısınma sisteminizin hem daha sağlıklı hem de daha az enerji harcayarak çalışmasını sağlar. Kombi ve kalorifer sistemlerinin verimliliğini doğrudan etkileyen petekler zamanla paslanma, kireçlenme, balçıklaşma gibi birçok olumsuz faktörden etkilenir.

Bu durum peteğin harcanan ısı enerjisini ortama istenen şekilde iletememesine yani bir başka ifadeyle ısınma sisteminin harcadığı enerjinin bir miktarının “boşa gitmesine” yol açar. Zaman geçtikçe petek içindeki kireç, pislik ve çeşitli kimyasal maddelerin birimi neticesinde boşa harcanan enerji miktarı da artar. Bu da sistemin verimliliğinin düşerek daha fazla enerji harcamasına ve dolasıyla yok yere daha kabarık faturalar ödemenize yol açar.

Su Kaçağı Tespiti olarak yerden ısıtma sistemleri de dahil olmak üzere kombi ve kat kaloriferi gibi ısınma sistemlerinizin verimliliğini direk olarak etkileyen peteklerin içinin “tamamen” temizlenmesini sağlamaktayız. Petek temizliği hizmetlerimizde ilk iş olarak tesisatın içindeki tüm suyu boşaltan ekiplerimiz, petekleriniz’in iç kısmını yıkayarak temizlik işlemine başlar. Boru yüzlerinin iç kısmındaki tüm pislik ve kireç benzeri birikintilerin temizlenmesi için ikinci aşamada özel kimyasal karışımlar kullanılmaktadır.

Bu kimyevi maddeler sayesinde petek boruları hiçbir zarar görmezken, iç kısımdaki tüm pislikler temizlenmektedir. Daha önce petek temizliği yapılıp yapılmamasına, sistemin ne kadar zamandır kullanıldığına, kullanılan suyun kalitesine ve şayet yapılmışsa son temizliğin üzerinden ne kadar zaman geçtiğine bağlı olarak temizleyici özel sıvı karışımının 1-2 saat kadar sistemde dolaşması gerekebilir.

Profesyonellerden oluşan uzman ekiplerimiz yeni teknoloji ürünü ekipmanlar kullanarak petekleriniz’in temizliğini gerçekleştirmekte, bu sistemler yüksek basınç uygulamadan temizlik yaptığı için tesisatta herhangi bir zarar gelmemektedir. Bu sistemler özel olarak petek temizliği için üretilmiş olup, suyu belirli aralıklarla ters yönde çekerek çalkalama işlemi de uygulamaktadır. Böylelikle peteklerin, temizlik için kullanılan sıvı karışımından tamamen arındırılmaktadır. Kullanılan kimyasal karışımdan temizlik işlemini yapan özel ekipmanlara kadar firmamız, petek temizliğinin ideal şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Uzman ekiplerle ve en son teknolojinin kullanıldığı sistemlerle sunduğumuz bu petek temizliği hizmetlerimiz, petek sayısına ve tesisatın kondisyonuna bağlı olarak ortalama 2-3 saat kadar sürmektedir.

Petek temizliği düzenli yapılan sistemlerde %20’ye varan oranlarda verimlilik artışı olduğunu, petek ve tesisatta yaşanan kireçlenme gibi problemlerin ise sistem verimliliğini %30 ’a varan oranlarda düşürebildiğini unutmayın. Daha fazla zaman kaybetmeden makul fiyatlarla sunduğumuz petek temizliği hizmetlerinden faydalanmak için bize telefon açmanız yeterli.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

02125020339

 
02125020339  

05348800042

 
05348800042